Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dialog hluchých s blbými

31. 10. 2016 14:20:34
L. Zaorálek včera celkem správně sdělil, že prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů ke vztahům s Čínou bylo nezbytné, neboť ministr Herman porušil daný slib a sešel se s dalajlámou na ministerstvu, a tedy oficiálně.

Pan ministr Herman tak ohrozil věrohodnost vlády vůči jejímu zahraničnímu partnerovi. Premiér Sobotka měl jistě možnost takového ministra z vlády okamžitě vyhodit. A bylo by to zcela na místě, tedy pokud by na to Hermana předem upozornil.

Člen vlády se přece nemůže zúčastnit na protivládní demonstraci, či ji dokonce organizovat. Veškeré další kouřové clony vypuštěné Hermanem byly zbytečné. Kouř se rozplynul a zůstávají jen tvrdá fakta. A z těch je zřejmé, že pan Brady, Hermanův strýc, byl sice (tak jako již několikrát před tím) v širším výběru na státní vyznamenání, ale vyznamenání – soudě podle jasné reakce kanadské ambasády (Brady je totiž státní příslušností Kanaďan) – dostat ani tentokrát neměl. To se stává...

Nechci řešit vysoce trapnou a vlastně nechutnou otázku, kdo v této věci lže emotivně. Zda ministr kultury, či prezident. Podívejme se bez emocí na zmíněná fakta a soudě rovněž podle opakovaného vzorce chování ministra Hermana, musím konstatovat, že tento politik je stoupencem zcela parazitního přístupu k politice.

Co říkal, nebyla pravda, ale Hermanovi se za rok podaří, v pro lidovce nelehkém pražském volebním kraji, získat 1-2 % komunistožroutských a pravdoláskařských hlasů z pražské kavárny navíc. Stal se urážkami prezidenta jejím dočasným hrdinou.

Lidovcům zatím latentně hrozilo spadnout v Praze, tak jako v každých volbách, pod úroveň volitelnosti 5% v získaných hlasů.

Pan Herman si jako „kněz vyklouz“ jistě dobře zapamatoval z kněžského semináře starou jezuitskou zásadu: „účel světí prostředky“. To, že obviňování hlavy státu z flagrantní lži je neslýchaným znevážením tohoto úřadu (nejde přece vůbec o M. Zemana), je Hermanovi úplně fuk. Každé tvrzení tak závažného charakteru musí být vždy doprovázeno věrohodnými svědectvími. A pokud svědectví nejsou, je celá věc jasná. Přátelé pravdy a lásky v čela s kormidelníkem Hermanem využili dalajlámovu kartu k frontálnímu útoku na M. Zemana a předvedli neslýchanou, ba přímo totalitní nenávist k hlavě státu. M. Jakeš s V. Bilakem by se od nich mohli učit.

Výsledek jejich akce bude však opačný nežli zamýšleli. Svým zcela jednostranným, intolerantním přístupem dostanou na Zemanovu stranu nejspíše i jeho kritiky, jako jsem já. Většina lidí má totiž ráda fér hru. A to, jak oni hrají, fér není.

Sobotka a Zeman

Je otázka, zda se premiér musel za dané situace odtáhnout od prezidenta tak silně, jak to předvedl Sobotka. Chápu to tak, že se Sobotka po tragickém výsledku nedávných voleb cítí oslaben. Ale tak slabý snad ještě přece jen není, aby musel dát zcela za pravdu odpůrcům Zemana. A to tak, že mu veřejně vlastně vrazil pěknou a mlaskavou facku. Skoro bych řekl, že prezident mu to s velkou chutí v příštích týdnech a měsících vrátí.

Ve společnosti se ale, bohužel, postupně vytváří situace, která není příznivá ani pro sociální demokracii, ani pro M. Zemana. A. Babiš velmi chytře využívá chyb Sobotky i Zemana, v případě potřeby se od nich vždy včas distancuje...

Zemanovy polofeudální hradní móresy

Postupem času byly z oslavy 28. října na Pražském hradě Zemanovými lidmi vyloučeny některé „nežádoucí osoby“. Drzí rektoři univerzit, bývalí předsedové vlády provokující svou přítomností na Hradě jednou do roka jeho jemnocit ad...

M. Zeman zkrátka projevuje jistou příchylnost k nepotickému chování. Udělení státního vyznamenání D. Hůlkovi za jeho zásluhy o prezidentskou volební kampaň je do nebe volající. To už může příště placku dostat třeba i slon Petr ze ZOO v Praze in memoriam. Tento slon byl v letech mého (a Zemanova) dětství hlavním lákadlem pražské zoologické a zasloužil se o spokojenost celé generace českých dětí. M. Zeman si ho určitě také pamatuje. D. Hůlka prý cestou z Hradu svůj metál k dovršení celé komedie ztratil...

Ale udělení placky Hůlkovi vidím ještě jako nevinnou kratochvíli oproti ocenění kardinála Duky. Metál tento dobrý muž dostal zřejmě za úspěšné zvládnutí restitucí církevního majetku a přeměny katolické církve ve fungující realitní kancelář obchodující s pochybnými individui. Duka je přitom dokonalou antitezí papeže Františka a jeho veskrze správné koncepce otevření katolické církve především jako instrumentu pomoci chudým a potřebným.

Kraválisté na Staroměstském náměstí

Část české politické „elity“ došla k názoru, že si k 28. říjnu musí udělat vlastní vzdoroakci na Staroměstském náměstí a nepůjde na Hrad. Na tomto náměstí je totiž vždy záruka, že se do nakupení osob ještě přidají němečtí a japonští turisté, takže každý mítink vypadá robustněji.

P. Gazdík, jako hlavní organizátor akce, měl projevit alespoň částečnou soudnost, vyzývá-li dnes ke změně kurzu vládní politiky. Chce nás snad ten výtečný muž nasměrovat opět před červen 2013, kdy byla jeho strana věrnou součástí Nečasovy vlády? Ta přivedla republiku k do té doby neslýchanému morálnímu marasmu a ekonomickému poklesu. Prostě k všestrannému debaklu své politiky. A na dovršení všeho byla de facto rozehnána policejním komandem...

A na této akci představený prezidentský kompars? Pan Horáček, samozvaný kandidát na prezidenta, se opravdu hodí jen k tomu moderování. V tom je dobrý. P. Pithart má lepší léta již nesporně za sebou. Zkrátka, lepší chybující prezident, nežli prezident třetího řádu.

Jsou důvody k občanskému nepokoji?

Někteří umělci došli, zřejmě na nějakém pokleslém večírku, ve svém poněkud opožděném boji s komunismem k závěru, že vydáním prohlášení českých vysokých ústavních činitelů se stáváme vazalskou provincií východních mocností. Nevím, z čeho tak soudí, „prohlášení“ politiků totiž nic takového neobsahuje. Je to tedy vcelku komický boj proti přeludu něčeho, co snad u nás nechtějí ani komunisté.

Vláda je proevropská, prezident je proevropský. Na rozdíl od předchozího prezidenta a úplně zmatené Nečasovy vlády. Současná vláda i prezident dělají politiku ve vztahu k světu podobou jako např. vlády Francie či Německa...Tedy reálnou a realistickou bez zbytečného romantismu (a to říkám jako její kritik v zahraničněpolitické oblasti).

Pravicové vlády a prezident Klaus dostali během sedmi let své opravdu „podařené“ společné mise republiku mimo hlavní proud politiky v EU. Svou nekriticky proamerickou a vlastně stupidní zahraniční politikou nás vlády pravice dostaly do pozice země hodné opovržení v rozvojovém, a zejména muslimském světě. Zhibernovaly vztahy s Ruskem, Čínou, Brazílií... Zmrskaly prostě, co se dalo. Ležet republika někde na Rio Grande, tak mi to nevadí, ale ona leží ve střední Evropě.

Kde v té době byli a co říkali pánové dnes organizující podivnou výzvu proti přeludu? Mlčeli a nechali se klepat V. Klausem, který byl v zemích EU (až na svého přítele Kaczynského) prakticky bez rozdílu považován za úplného až výstředního popletu, po ramenou...

Boj o prezidentství – byť poněkud předčasně – tedy začal. Zdá se ale, že M. Zeman bude zatím muset svým zdravotním neduhům (bolavý palec) věnovat větší pozornost, nežli svým „soupeřům“.

Autor: Jiří Paroubek | pondělí 31.10.2016 14:20 | karma článku: 45.74 | přečteno: 10453x

Další články blogera

Jiří Paroubek

Těžká ztráta 180 milionů pro ČSSD

Podle médií, a jak se zdá první s touto potvrzenou zprávou z důvěryhodného zdroje přišel Radiožurnál, nabídla sociální demokracie dědicům zemřelého advokáta Z. Altnera 180 milionů Kč jako mimosoudní vyrovnání.

21.9.2017 v 12:15 | Karma článku: 14.47 | Přečteno: 1230 | Diskuse

Jiří Paroubek

Je ČSSD opravdu nahnědlá?

V dnešních Hospodářských novinách, které se dlouhá léta zcela nekriticky chovaly jako tiskový orgán Zdeňka Bakaly k premiéru Sobotkovi, se rozebírá v článku Petra Honzejka „Nahnědlé lístky na oranžové růži ČSSD“.

19.9.2017 v 16:05 | Karma článku: 9.95 | Přečteno: 2138 | Diskuse

Jiří Paroubek

České zbraně v Sýrii?

Nevím, zda se český národní zájem ubírá tím správným směrem, když v Sýrii české zbraně kosily vojáky sekulární Asadovy armády.

14.9.2017 v 16:05 | Karma článku: 24.72 | Přečteno: 793 | Diskuse

Jiří Paroubek

Nastává čas pro technologickou revoluci

Průmyslová výroba v Česku sice zaznamenala v červenci zrychlení meziročního růstu na 3,3 % oproti červnovým 3 %, ale zůstává výrazně za svým potenciálem.

7.9.2017 v 11:40 | Karma článku: 6.94 | Přečteno: 260 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

ondřejmrázek Mrázek

Svěží vichr z hor nebo nájemné beranidlo?

Spanilá jízda oficiálního vyhnance z Ukrajiny Michaila Saakšviliho po ukrajinských městech je předzvěstí dalších politických otřesů v beztak notně roztřesené zemi. Kdo z nich bude mít prospěch?

22.9.2017 v 17:16 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Miroslav Gruner

Horáček nakrocil k legalizaci zločinu

Když v zemi existuje milion osob dluzicich státu a Horáček ve chvílích, kdy se mu začínají preference potacet, jim slíbí úrokový pardon, je zjevné, že mu jde o moc.

22.9.2017 v 16:32 | Karma článku: 10.76 | Přečteno: 187 | Diskuse

Marek Tomanka

Náhled do blízké budoucnosti

Nejpravděpodobnějším vítězem říjnových parlamentních voleb je stále hnutí ANO Andreje Babiše. Pokud prosadí mnohokrát avizované "řízení státu jako firmy", Českou republiku čekají složité časy.

22.9.2017 v 15:56 | Karma článku: 9.36 | Přečteno: 129 | Diskuse

Luboš Zálom

Nigel Farage v Praze: následujme příkladu Brexitu

Včera navštívil Prahu britský politik, europoslanec za UKIP, Nigel Farage. Připomněl ve svém projevu českým euroskeptikům, že snaha na znovuzískání suverenity na bruselském politickém molochu má smysl.

22.9.2017 v 13:46 | Karma článku: 29.92 | Přečteno: 640 | Diskuse

Jan Dvořák

Přijít kvůli neschopným agentům o jedinou teroristickou skupinu by byl opravdu luxus!

Soud osvobodil skupinu anarchistů, která měla podle obžaloby chystat teroristický útok na vlak s vojenskou techniku a automobily.

22.9.2017 v 13:38 | Karma článku: 14.46 | Přečteno: 446 | Diskuse
Počet článků 399 Celková karma 16.57 Průměrná čtenost 2941

Autor se narodil 21. srpna 1952 v Olomouci. Je ženatý, má syna a dceru. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. V letech 1998 až 2004 byl náměstkem pražského primátora pro oblast finanční politiky, 2004 až 2005 ministrem pro místní rozvoj. V letech 2005 až 2006 pak předsedou vlády České republiky. Je předsedou Společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskeho a předsedou redakční rady portálu Vaše věc (www.vasevec.cz). Na sklonku roku 2011 založil politickou stranu Národní socialisté.

Seznam rubrik

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.