Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. června 2023 Medard

Ostudné kšeftování ministra práce a hrochové ze STAN

24. 03. 2023 14:36:04
Místopředseda vlády a minstr práce Jurečka se dostal do pochopitelné a velmi silné kritiky za způsob odvolání dnes už bývalého předsedy Úřadu práce Najmona.

Ten byl jmenován do čela úřadu za administrativy premiéra Babiše, a proto byl zřejmě trnem v oku ministra Jurečky od samého počátku. Ten tam chtěl mít – jak je u lidovců ostatně zvykem – svého člověka.

A tak se Najmonovi dnes předhazuje všechno možné i nemožné, aby se zdůvodnilo jeho vyhození z funkce. Ministr práce se dostal do situace, že celá věc bude muset být prověřována policií, protože z odposlechu nahrávky, kterou si Najmon při jednání s Jurečkou udělal, vyplynulo, že ministr nabídl šéfovi Úřadu práce, řekněme to slušně, „držhubné“. Držhubné za to, že odejde bez problémů ze své funkce, i když pro to zřejmě žádné relevantní důvody nebyly a pak dostane něco jako malý nebo větší „zlatý padák“.

Nyní se Najmonova nahrávka dostala do médií. Sice ne do těch provládních, ale do řekněme, mírně opozičních.

Je zajímavé, že poslední dvě pracovní hodnocení Najmona před nástupem Jurečky do funkce ministra práce, která ještě připravila bývalá ministryně J. Maláčová, dopadla velmi dobře. Takže Jurečka de facto neměl reálný důvod Najmona vyhodit.

Prostě typická zvůle a snaha zkorumpovat nepohodlného úředníka, za kterého je již připravena nejspíš echtlidovecká náhrada. Pokud se už dnes léta soudí tři bývalí poslanci ODS se státem v kauze „poslaneckých trafik“, toto je něco podobného. Prostě Jurečka by měl ze své funkce, a nejlépe také z poslanecké sněmovny, neprodleně odejít.

Hrochové z hnutí STAN

V první polovině minulého roku jsme si mohli na stránkách médií „vychutnat“ aféru Dozimetr.

Na pražském magistrátu byl de facto přímo ze své funkce odveden náměstek primátora za STAN Hlubuček. Rošťačil v oblasti veřejných zakázek již delší dobu a měl velký rozsah a repertoár činnosti. S ním bylo zatčeno několik osob v čele se zlínským podnikatelem Redlem.

V minulém týdnu proběhla médii úplně okrajově a tiše zpráva, že Hlubučka, obviněného již z řady těžkých zločinů, konečně vyloučili z hnutí STAN. Nějak na něj zapomněli. A je zajímavé, že mainstreamová média po tom, zda je či není Hlubuček vyloučen ze své partaje, vůbec nepátrala.

Další aktivní účastník této aféry, někdejší předseda a stále vlivná figura hnutí STAN, Gazdík, pro ostudu odešel po provalení aféry Dozimetr z funkce ministra školství. Tento mnohoobročník si ovšem nezapomněl ponechat funkci poslance. A ještě k tomu je prý členem zastupitelstva v Suché Lozi. A teď právě čerstvě se stal ředitelem soukromého česko-anglického gymnázia Duhovka v Praze-Holešovicích. A to přesto, že proti tomu v petici protestovalo několik desítek studentů tohoto gymnázia.

Ostatně stačí se podívat na pracovní profil řečeného Gazdíka a zjistíte, že jeho maximální kvalifikace je být učitelem na základní škole. Skutečně vyučoval na základní škole v Suché Lozi, ale skok z pozice učitele základní školy (a to neučí už několik let, takže zčásti ztratil svou kvalifikaci) na ředitele česko-anglického gymnázia, je přímo lví. Nejspíš na to Gazdík ani nemá. Kromě toho je otázka, co vlastně bude dělat ve vedlejšáku. Jestli činnost poslance, kam byl důvěřivými občany zvolen na plný úvazek anebo ředitele gymnázia, což považuji za dost časově i kvalifikačně náročnou funkci...

Prostě typický případ nesoudného mnohoobročnictví člověka, který podle všeho živí rozsáhlou rodinu. To je sice hezké, ale těžko návodné pro jiné.

Do hnutí STAN se naopak po roce vrátil europoslanec Polčák, také ze Zlínského kraje, jako Gazdík. Společně rozjížděli činnost STAN jako více méně mafiánský projekt podnikatelské rodiny Redlů. A tento projekt byl tak úspěšný, že se dostal i do ostatních krajů a má dnes vlastně celostátní působnost.

Polčák neslavně proslul tím, že ve zjevném konfliktu zájmů coby europoslanec, relativně významný politik, požadoval za vymožení 300 milionového odškodnění pro obce za výbuchy muničních skladů ve Vrběticích, požadoval pro sebe advokátský honorář ve výši téměř 8 milionů korun. Byla to chamtivost a nesoudnost, která ho hnala, protože když se nabídl, že celou věc obcím „zařídí“, jak říkají účastníci těch jednání „předem na papíře nic nebylo“. Takže návrh odměny, její výše a také smlouva, byly vycucány z prstu Polčákem později. A když to s odstupem hodnotil, tak sdělil, že mohl prý „chtít i víc“. Pod tlakem veřejného mínění se Polčák byl nucen vzpamatovat a vzdát se své odměny, kterou jaksi dodatečně vymámil ze šťastných starostů mikroregionu, který byl zasažen výbuchy muničních skladů.

No a nyní Polčák považuje sám sebe za očištěného a vrací se do řad hnutí STAN. Co k tomu říci? A mainstreamová média mlčí.

A další persona hnutí STAN, kterou je bývalý poslanec a bývalý starosta Semil, Farský. Připomeňme si, že krátce po volbách si tento dobrý hoch vzpomněl, že vlastně v poslanecké sněmovně je to nuda a proto si zajede do Spojených států pěkně na půl roku, aby si odfrknul od zdejší denní rutiny a aby napsal jakousi studijní práci. Podle mého názoru s ohledem na to, že je možné pracovat s informacemi z celého světa pracovat přes internet, mohl Farský klidně celou práci zpracovat v Praze. Ale to by si nic neužil. Dnes už se na tu ostudu trošku pozapomnělo a exposlanec a bývalý či současný místopředseda hnutí STAN se chce stát poradcem prezidenta Pavla. A u toho prý nemá zůstat. Prý se bude nechávat přemlouvat, aby se stal českým eurokomisařem.

Chtěl bych vidět, co by se stalo, kdyby podobné lumpárničky a přestupky proti dobrým mravům jako pánové Gazdík, Polčák a Farský, předvedl před lety někdo ze sociální demokracie. Tedy ne té dnešní šmardovské, tam žádné nápady nejsou a tato strana médiím, ani pravici nevadí. Ale z té, kterou jsem do roku 2010 vedl. To by se mluvilo pěkně o zločincích až by to byla hanba poslouchat. Je to prostě typický dvojí metr médií!

U A. Babiše se střet zájmů kritizoval – což je konec konců správné – u Polčáka, Gazdíka zjevné střety zájmů nevadí.

Jiří Paroubek

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jiří Paroubek | pátek 24.3.2023 14:36 | karma článku: 33.86 | přečteno: 701x

Další články blogera

Jiří Paroubek

Předlikvidační sjezd ČSSD?

Dlužno říci, že spolupráce mezi řídícími důstojníky ze skupiny Barta a spol. a Šmardovým vedením soc. dem., do jisté míry funguje.

7.6.2023 v 9:45 | Karma článku: 20.00 | Přečteno: 425 | Diskuse

Jiří Paroubek

Zavlečou Česko do války?

Nedávné zasažení skladu munice s náplní s ochuzeného uranu v Chmelnickém na Ukrajině, o kterém jsem informoval ve svém článku, vzbudilo velkou pozornost.

30.5.2023 v 13:54 | Karma článku: 18.65 | Přečteno: 334 | Diskuse

Jiří Paroubek

Skvělý počin Divadla na Vinohradech

Říkal jsem si, že pro zhodnocení premiéry hry britské dramatičky Niny Raineové potřebuji čas. Na první dobrou na mě inscenace hry zmíněné britské autorky „Bach a synové“ zapůsobila mimořádně skvělým dojmem.

29.5.2023 v 14:47 | Karma článku: 19.28 | Přečteno: 445 | Diskuse

Jiří Paroubek

Do důchodu později a s méně penězi…

Ve Francii už několik měsíců probíhají v ulicích rozsáhlé protesty proti vládní reformě důchodů. Mohu-li soudit z dostupných informací, dopady francouzské důch. reformy ve srovnání s naší nejsou tak drastické.

25.5.2023 v 12:05 | Karma článku: 22.59 | Přečteno: 540 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Petr Lachnit

Žijeme ve společnosti, kde je většina frustrovaná křivdou?

Rádi se oháníme morálkou. Bohužel se zdá, že zůstalo jen slovo jako nálepka. Obsah se jaksi vytratil.

8.6.2023 v 9:06 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 163 | Diskuse

Petr Hannig

Ne oteplováním. Lidstvo si zničí svou planetu mnohem rychleji

Zničení přehradní hráze jezera na řece Dněpr a zatopení mnoha čtverečních kilometrů vysokou přívalovou vlnou, je neomluvitelný čin, ať jej spáchal kdokoliv.

7.6.2023 v 18:08 | Karma článku: 40.99 | Přečteno: 1139 | Diskuse

Jiří Paroubek

Předlikvidační sjezd ČSSD?

Dlužno říci, že spolupráce mezi řídícími důstojníky ze skupiny Barta a spol. a Šmardovým vedením soc. dem., do jisté míry funguje.

7.6.2023 v 9:45 | Karma článku: 20.00 | Přečteno: 425 | Diskuse

Šimon Miča

Opravdu musíme zvyšovat daně?

Vláda s velkými fanfárami představila svůj tzv. konsolidační balíček. Nejedná se však o nic jiného než o zvyšování daňové zátěže pro všechny.

6.6.2023 v 13:40 | Karma článku: 23.41 | Přečteno: 391 | Diskuse

Jaromíra Vítková

Podpora neziskových organizací je důležitá

Na základě podnětu z terénu jsem uskutečnila pracovní jednání k problematice financování svazů. Jednotlivé svazy jsou zastřešující organizace, které pod sebou mají desítky pobočných spolků.

6.6.2023 v 11:19 | Karma článku: 5.87 | Přečteno: 292 |
Počet článků 759 Celková karma 27.64 Průměrná čtenost 2035

Autor se narodil 21. srpna 1952 v Olomouci. Je ženatý, má syna a dceru. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. V letech 1998 až 2004 byl náměstkem pražského primátora pro oblast finanční politiky, 2004 až 2005 ministrem pro místní rozvoj. V letech 2005 až 2006 pak předsedou vlády České republiky. Je předsedou Společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskeho a předsedou redakční rady portálu Vaše věc (www.vasevec.cz). Na sklonku roku 2011 založil politickou stranu Národní socialisté. Na podzim 2018 kandiduje do Senátu jako nezávislý kandidát s podporou ČSSD.

Seznam rubrik

více

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...