Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. června 2023 Medard

Otevřený dopis

15. 05. 2023 15:18:50
Jiří Paroubek dnes reagoval na dezinformace v textu redaktorky M. Machové na portálu Seznam zprávy. Šéfredaktorovi portálu Seznam Zprávy Jiřímu Kubíkovi zaslal otevřený dopis, ve kterém ho na tyto dezinformace upozorňuje.

Vážený pane šéfredaktore,

musím se pozastavit nad jednou částí článku Vaší redaktorky Martiny Machové.

Dovolte mi, abych Vás v úvodu svého dopisu přeci jen trochu zdržel pohledem do minulosti, pokud jde o tuto dámu.

V letech, kdy jsem byl předsedou ČSSD a jistě jste zaznamenal, že volebních úspěchy, které v té době ČSSD měla, byly největší v její dnes už 145leté historii, byla redaktorka Machová v mediích „specialistkou“ na sociální demokracii. Abych pravdu řekl, byla především specialistkou na to, aby škodila mé osobě, coby předsedovi ČSSD. Jejím oblíbeným (zástupným) terčem v té době byl tehdejší předseda krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji (jednalo se o můj volební kraj) Ing. Petr Benda. Tomu setrvale nasazovala „psí hlavu“. A naopak vyzdvihovala jiné vedoucí funkcionáře ČSSD v tomto kraji, se kterými jsem měl poněkud problematické vztahy. Věděl jsem, že tito lidé představují zátěž pro stranu, kterou jsem tehdy vedl. To se také v budoucnu potvrdilo. Petr Benda, kolem nějž redaktorka Machová a další jí podobní novináři, vytvářeli negativní atmosféru, má v současné době bezpečnostní prověrku na stupeň přísně tajné. Bohužel, ostatní bývalí vedoucí funkcionáři ústecké ČSSD, kteří v tomto kraji „vládli“ již před mým příchodem do čela ČSSD, měli po roce 2010, kdy jsem odešel z funkce předsedy ČSSD, pohnutý osud. Jeden byl odsouzen k trestu odnětí svobody a léta si pobyl v nápravném zařízení. Další byl zavražděn a jiní jsou souzeni v procesu pod názvem kauza Severozápad za údajné lumpačení s evropskými dotacemi.

Paní Machová, tato „specialistka“ na sociální demokracii, dnes opět „zasvěceně" píše o tom, co je v ČSSD nového a pouští do éteru chýry o tom, kdo v jejím čele může na sjezdu v červnu t. r. stanout (prý to může být Danuše Nerudová).

Osobně mě její spekulativní psaní o ČSSD příliš netrápí. Ale dotýká se mě, pokud jde o mou osobu, používá redaktorka Machová lži a dezinformace.

Dovolte mi, abych použil v této souvislosti citaci z jejího článku pod názvem “Kdo zachrání ČSSD? Ve hře je miliardář, který masivně podporoval Pavla“: „Poté, co strana poplatila historické dluhy ještě z éry Jiřího Paroubka (prodali Lannův palác v centru Prahy), členové řeší, že jejich lídr, potažmo celá strana „není vidět“ ".

Především bych Vám rád osvětlil, v čem spatřuji zmíněnou dezinformaci. Paní Machová si mohla opatřit, pokud by chtěla již před časem, článek ze serveru TN.cz z 31. 3. 2011, který se zabývá výroční finanční zprávou ČSSD za rok 2010. Článek má výmluvný název: „ČSSD je zlatý důl. Loni měla příjmy 718 milionů!“ Přebytek hospodaření ČSSD podle této výroční zprávy za rok 2008 činil u této strany přes 258 mil. Kč. Myslím, že celá věc je jasná. Pokud ČSSD skončila své hospodaření za rok 2010 (v červnu 2010 jsem skončil jako předseda strany) po dvou náročných volebních kampaních roku 2010 přebytkem přes čtvrt mld. Kč, je třeba vyjádření Machové považovat za blábol, lež jako věž, ale také jako záměrnou dezinformaci zaměřenou proti mé osobě.

Pane šéfredaktore, žádám Vás, abyste uvedl věci na pravou míru a zejména abyste paní Machovou poučil o tom, co je pravda a co lež a že dezinformace do mediálního prostoru nepatří.

Chci Vás upozornit, že pokud se snad ještě příště objeví podobná dezinformace na stránkách Seznam Zprávy, budu nucen zasáhnout se stejným důrazem (a se stejným advokátem), jako svého času vůči TV Barrandov. Tehdy mé úsilí skončilo soudním rozhodnutím, které donutilo TV Barrandov k omluvě a také k zaplacení finanční satisfakce.

S přátelským pozdravem

Jiří Paroubek

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Jiří Paroubek | pondělí 15.5.2023 15:18 | karma článku: 28.77 | přečteno: 915x

Další články blogera

Jiří Paroubek

Předlikvidační sjezd ČSSD?

Dlužno říci, že spolupráce mezi řídícími důstojníky ze skupiny Barta a spol. a Šmardovým vedením soc. dem., do jisté míry funguje.

7.6.2023 v 9:45 | Karma článku: 20.00 | Přečteno: 425 | Diskuse

Jiří Paroubek

Zavlečou Česko do války?

Nedávné zasažení skladu munice s náplní s ochuzeného uranu v Chmelnickém na Ukrajině, o kterém jsem informoval ve svém článku, vzbudilo velkou pozornost.

30.5.2023 v 13:54 | Karma článku: 18.65 | Přečteno: 334 | Diskuse

Jiří Paroubek

Skvělý počin Divadla na Vinohradech

Říkal jsem si, že pro zhodnocení premiéry hry britské dramatičky Niny Raineové potřebuji čas. Na první dobrou na mě inscenace hry zmíněné britské autorky „Bach a synové“ zapůsobila mimořádně skvělým dojmem.

29.5.2023 v 14:47 | Karma článku: 19.28 | Přečteno: 445 | Diskuse

Jiří Paroubek

Do důchodu později a s méně penězi…

Ve Francii už několik měsíců probíhají v ulicích rozsáhlé protesty proti vládní reformě důchodů. Mohu-li soudit z dostupných informací, dopady francouzské důch. reformy ve srovnání s naší nejsou tak drastické.

25.5.2023 v 12:05 | Karma článku: 22.59 | Přečteno: 540 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Martin Herman

Rušení Odboru krajského investora se prodraží. Je za vším jen osobní pomsta?

Paní hejtmanka Pecková (STAN) na Facebooku zveřejnila své představy o dalším fungování krajských investic poté, co bude na konci června zrušen Odbor krajského investora (OKI). Její představy mají ale do reality velmi daleko.

8.6.2023 v 13:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Petr Lachnit

Žijeme ve společnosti, kde je většina frustrovaná křivdou?

Rádi se oháníme morálkou. Bohužel se zdá, že zůstalo jen slovo jako nálepka. Obsah se jaksi vytratil.

8.6.2023 v 9:06 | Karma článku: 8.52 | Přečteno: 170 | Diskuse

Petr Hannig

Ne oteplováním. Lidstvo si zničí svou planetu mnohem rychleji

Zničení přehradní hráze jezera na řece Dněpr a zatopení mnoha čtverečních kilometrů vysokou přívalovou vlnou, je neomluvitelný čin, ať jej spáchal kdokoliv.

7.6.2023 v 18:08 | Karma článku: 41.11 | Přečteno: 1157 | Diskuse

Jiří Paroubek

Předlikvidační sjezd ČSSD?

Dlužno říci, že spolupráce mezi řídícími důstojníky ze skupiny Barta a spol. a Šmardovým vedením soc. dem., do jisté míry funguje.

7.6.2023 v 9:45 | Karma článku: 20.00 | Přečteno: 425 | Diskuse

Šimon Miča

Opravdu musíme zvyšovat daně?

Vláda s velkými fanfárami představila svůj tzv. konsolidační balíček. Nejedná se však o nic jiného než o zvyšování daňové zátěže pro všechny.

6.6.2023 v 13:40 | Karma článku: 23.41 | Přečteno: 391 | Diskuse
Počet článků 759 Celková karma 27.67 Průměrná čtenost 2035

Autor se narodil 21. srpna 1952 v Olomouci. Je ženatý, má syna a dceru. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. V letech 1998 až 2004 byl náměstkem pražského primátora pro oblast finanční politiky, 2004 až 2005 ministrem pro místní rozvoj. V letech 2005 až 2006 pak předsedou vlády České republiky. Je předsedou Společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskeho a předsedou redakční rady portálu Vaše věc (www.vasevec.cz). Na sklonku roku 2011 založil politickou stranu Národní socialisté. Na podzim 2018 kandiduje do Senátu jako nezávislý kandidát s podporou ČSSD.

Seznam rubrik

více

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...