Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 7. prosince 2023 Ambrož, Benjamin

Za co se už vyhazuje z vlády?

30. 10. 2023 15:15:15
Kdybych byl nyní předsedou české vlády, letěli by z ní rychlostí Sputniku dva její členové. V první řadě by to byla ministryně zbrojení, Černochová, která rozhoduje o zadlužení ČR bez uzardění na 3 - 4 volební období příštích vlád

A zadruhé by to byl strejda – neposeda, náš rentgenolog, který nerozumí praktickým věcem, univ. prof. Válek.

Ministryně Černochová nejen, že neumí anglicky, což by se ještě dalo přehlédnout s ohledem na to, že jistě není sama, kdo potřebuje profesionálního překladatele. Doufejme, že si alespoň umí anglicky v hotelu při akcích NATO říct o míchaná vajíčka se slaninou anebo o čaj. To je ale proti tomu, co teď vyvedla, burský oříšek.

Po jedné rezoluci Valného shromáždění OSN, která vyzývá k zastavení palby a k humanitárnímu příměří v pásmu Gazy, se rozkatila s tím, že takováto resoluce svědčí o tom, že bychom neměli být nadále členy tak prohnilé organizace, jakou je OSN.

OSN, pravda, není vzorem dokonalosti a vlastně ani nemůže být. Zhruba dvě sta států jsou velmi rozmanitým společenstvím, které toho opravdu moc nespojuje. A zejména naprostou většinu členských zemí OSN nespojuje vidění světa očima Západu. Ty doby už jsou dávno pryč, kdy Spojené státy měly v OSN většinovou podporu pro prosazení určitých rezolucí. Bylo to zejména tehdy, když Sovětský svaz v době Korejské války neuváženě a hloupě opustil své místo v OSN a v Radě bezpečnosti OSN. A pak si USA mohly dělat v podstatě, co chtěly. S tím, jak se měnil svět, přibývaly nové nezávislé státy, často s radikálními a někdy i komunistickými režimy, došlo ke změně.

Proto si myslím, že by premiér Fiala a jeho družina měli po tomto extempore ministryně Černochové vzít rozum do hrsti a vzdát svou kandidaturu na nestálého člena Rady bezpečnosti. Proti rezoluci VS OSN, vůči které tak zuřivě vystupuje Černochová, se ohradilo pouze 14 států. Mezi nimi ČR, USA, přirozeně Izrael a neutrální Rakousko. Většina disidentů vůči přijaté rezoluci je z řad miniaturních či bezvýznamných států v oblasti Tichomoří.

Prostě, takový je dnešní svět a tak „rozsáhlá“ je klientela Západu ve světě, když jde o věc.

Mluvit o tom, jak to dělá ministr Lipavský, že je potřeba reformovat OSN, nedává žádný smysl. Jak chcete reformovat něco, co je v podstatě něčím jiným, než by si Západ představoval? Je to prosté, většinu členských států OSN nezměníte. Řada z nich jsou klienty Čínské lidové republiky (ČLR), neboť se podílejí na jejím obřím ekonomickém projektu „Pás a stezka“. Jiní jsou klienty Ruska, protože dovážejí jeho pšenici. No a pak je zde skoro nekonečný počet muslimským států, a to včetně států arabských.

Vyjádření paní ministryně svědčí o tom, že vůbec nechápe, jak se dnešní svět vyvíjí a v tom je její uvažování totálně nebezpečné, neboť jí chybí smysl pro míru. Proto nákup těch 24 superdrahých stíhaček z USA, za které sklízí chválu amerického vojenskoprůmyslového komplexu. Proto ten zatím blíže neurčený počet německých Leopardů a švédských obrněnců. Přičemž je zřejmé, že Rusko nemá vojenskou kapacitu k tomu, aby ohrozilo státy východní, střední a západní Evropy. Tedy státy NATO.

Možná, že Černochová věří i tomuto bludu, že Rusko chce a může okupovat celou Evropu... Po extravagantním vyjádření vůči OSN, bych se tomu nedivil. Premiér Fiala řeší celou věc umírněně, i když by si ministryně zasloužila okamžitý vyhazov z vlády. Posuzuje ministryni zhruba stejně vlídně, jako to činili Vídeňané u svého přihlouplého panovníka Ferdinanda Dobrotivého, o němž říkali: „Unser braver Trottel Nandel“ („Náš hodný blbeček Ferdáček“).

Druhý abonent na okamžité vyhození z kabinetu se jmenuje univ. prof. Válek. Na rozdíl od Černochové, kterou rodiče nedrželi za ucho, aby vystudovala nějakou pořádnou vysokou školu, má Válek slušné univerzitní vzdělání. Kromě toho je dost praktický na to, aby se postaral sám o sebe. Bylo by zajímavé vědět, zda je pravda, co říkají zlí jazykové, že v jednu chvíli nebo dokonce dosud je tento dobrý muž jak šéfem katedry rentgenologie na univerzitě, tak vedoucím rentgenologického pracoviště v nemocnici a ještě k tomu ministrem. Za všechna tato obročí pobírá údajně plat. No, nic proti tomu, každý se stará, jak umí.

Ale tvrdit, že omezení lékařské péče při chystaných protestech lékařů pacienti nepocítí, může jen člověk, který nechápe anebo zakrývá realitu. Je to podobné jako s penicilinkou, kterou slíbil nedávno dostavět za jeden a půl roku. Za jeden a půl roku u nás nepostavíte ani psí boudu, vezmu-li v úvahu celý proces stavebního řízení, který je na léta.

Premiér Fiala by měl konat, vyhodit tyto dva zcela nekompetentní ministry, „nejlépe bez nároku na penzi“. Jinak důvěra v jeho vládu a v něj osobně bude dál klesat k dosud nevídaným číslům.

Jiří Paroubek

Autor: Jiří Paroubek | pondělí 30.10.2023 15:15 | karma článku: 33.29 | přečteno: 855x

Další články blogera

Jiří Paroubek

Vláda s pečetí diletantismu…

Tak postupuje vláda ve vztahu k vývoji na vnitřním trhu, k inflaci, zejména pokud jde o ceny potravin. Trumfovým esem ministra financí při obhajobě tzv. konsolidačního balíčku mělo být, že se vláda postará o nižší ceny potravin.

6.12.2023 v 10:05 | Karma článku: 32.84 | Přečteno: 708 | Diskuse

Jiří Paroubek

Premiér Fiala – zachránce zdravotnictví, anebo…?

Vláda si svou stupidní politikou znepřáteluje některé velmi vlivné skupiny obyvatelstva. Možná, že jí příliš nevadí, že 1 milion obyvatel je dlouhodobě pod hranicí chudoby a další 2 miliony nebo možná 4, se této hranici blíží.

4.12.2023 v 18:17 | Karma článku: 33.01 | Přečteno: 782 | Diskuse

Jiří Paroubek

Slabiny státního rozpočtu pro rok 2024

Po celou svou profesionální kariéru dělám na nejrůznějších pracovních úrovních rozpočty. Dříve i dnes na úrovni podnikové, firemní.

29.11.2023 v 14:59 | Karma článku: 25.42 | Přečteno: 460 | Diskuse

Jiří Paroubek

Debakl vládní politiky se prohlubuje

Stačí si přečíst články v různých českých novinách a na různých serverech a již titulky těchto článků nás přesvědčí o tom, že žijeme v mimořádné situaci.

21.11.2023 v 15:52 | Karma článku: 35.22 | Přečteno: 903 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Petr Lachnit

Panu učiteli s láskou

Budoucí premiér Petr Fiala uvedl 5. listopadu 2019 na svých facebookových stránkách: „Požadujeme zvýšení platů učitelů na 150 % průměrné mzdy. Učitelé potřebují skutečné peníze, za prázdné sliby Andreje Babiše si nic nekoupí"

7.12.2023 v 8:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Jiří Paroubek

Vláda s pečetí diletantismu…

Tak postupuje vláda ve vztahu k vývoji na vnitřním trhu, k inflaci, zejména pokud jde o ceny potravin. Trumfovým esem ministra financí při obhajobě tzv. konsolidačního balíčku mělo být, že se vláda postará o nižší ceny potravin.

6.12.2023 v 10:05 | Karma článku: 32.84 | Přečteno: 708 | Diskuse

Daniel Dvořák

Také chci mír, přesto nejsem chcimír z Václaváku

Počet obětí války na Ukrajině se od začátku konfliktu počítá již na stovky tisíc, včetně tisíců zabitých civilistů. Za těmito čísly se skrývají rodinné tragédie, žal pozůstalých, rodiny bez otců nebo rodiče oplakávající své děti.

5.12.2023 v 8:31 | Karma článku: 27.19 | Přečteno: 830 | Diskuse

Jiří Paroubek

Premiér Fiala – zachránce zdravotnictví, anebo…?

Vláda si svou stupidní politikou znepřáteluje některé velmi vlivné skupiny obyvatelstva. Možná, že jí příliš nevadí, že 1 milion obyvatel je dlouhodobě pod hranicí chudoby a další 2 miliony nebo možná 4, se této hranici blíží.

4.12.2023 v 18:17 | Karma článku: 33.01 | Přečteno: 782 | Diskuse

Šimon Miča

Henry Kissinger a reálpolitika dnes

Henry Kissinger a jeho reálpolitika nám budou obrovsky chybět. O to více v časech velké geopolitické změny, která se právě teď odehrává.

4.12.2023 v 6:58 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 137 | Diskuse
Počet článků 803 Celková karma 32.47 Průměrná čtenost 1971

Autor se narodil 21. srpna 1952 v Olomouci. Je ženatý, má syna a dceru. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. V letech 1998 až 2004 byl náměstkem pražského primátora pro oblast finanční politiky, 2004 až 2005 ministrem pro místní rozvoj. V letech 2005 až 2006 pak předsedou vlády České republiky. Je předsedou Společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskeho a předsedou redakční rady portálu Vaše věc (www.vasevec.cz). Na sklonku roku 2011 založil politickou stranu Národní socialisté. Na podzim 2018 kandiduje do Senátu jako nezávislý kandidát s podporou ČSSD.

Seznam rubrik

více

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

České croblihy končí. Špatné rozhodnutí srazilo pekárně vaz

Pekárna Oh Deer Bakery, kterou v roce 2017 otevřel Lukáš Vašek, v polovině prosince zavírá své provozy v Praze. Důvodem...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Po snížení DPH potraviny zdraží, zjistil od obchodníků ministr Výborný

Snížení DPH o tři procentní body u potravin na 12 procent nesníží ceny v obchodech. V pondělí to ohlásil po jednání s...