Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. února 2024 Petr

Za co se už vyhazuje z vlády?

30. 10. 2023 15:15:15
Kdybych byl nyní předsedou české vlády, letěli by z ní rychlostí Sputniku dva její členové. V první řadě by to byla ministryně zbrojení, Černochová, která rozhoduje o zadlužení ČR bez uzardění na 3 - 4 volební období příštích vlád

A zadruhé by to byl strejda – neposeda, náš rentgenolog, který nerozumí praktickým věcem, univ. prof. Válek.

Ministryně Černochová nejen, že neumí anglicky, což by se ještě dalo přehlédnout s ohledem na to, že jistě není sama, kdo potřebuje profesionálního překladatele. Doufejme, že si alespoň umí anglicky v hotelu při akcích NATO říct o míchaná vajíčka se slaninou anebo o čaj. To je ale proti tomu, co teď vyvedla, burský oříšek.

Po jedné rezoluci Valného shromáždění OSN, která vyzývá k zastavení palby a k humanitárnímu příměří v pásmu Gazy, se rozkatila s tím, že takováto resoluce svědčí o tom, že bychom neměli být nadále členy tak prohnilé organizace, jakou je OSN.

OSN, pravda, není vzorem dokonalosti a vlastně ani nemůže být. Zhruba dvě sta států jsou velmi rozmanitým společenstvím, které toho opravdu moc nespojuje. A zejména naprostou většinu členských zemí OSN nespojuje vidění světa očima Západu. Ty doby už jsou dávno pryč, kdy Spojené státy měly v OSN většinovou podporu pro prosazení určitých rezolucí. Bylo to zejména tehdy, když Sovětský svaz v době Korejské války neuváženě a hloupě opustil své místo v OSN a v Radě bezpečnosti OSN. A pak si USA mohly dělat v podstatě, co chtěly. S tím, jak se měnil svět, přibývaly nové nezávislé státy, často s radikálními a někdy i komunistickými režimy, došlo ke změně.

Proto si myslím, že by premiér Fiala a jeho družina měli po tomto extempore ministryně Černochové vzít rozum do hrsti a vzdát svou kandidaturu na nestálého člena Rady bezpečnosti. Proti rezoluci VS OSN, vůči které tak zuřivě vystupuje Černochová, se ohradilo pouze 14 států. Mezi nimi ČR, USA, přirozeně Izrael a neutrální Rakousko. Většina disidentů vůči přijaté rezoluci je z řad miniaturních či bezvýznamných států v oblasti Tichomoří.

Prostě, takový je dnešní svět a tak „rozsáhlá“ je klientela Západu ve světě, když jde o věc.

Mluvit o tom, jak to dělá ministr Lipavský, že je potřeba reformovat OSN, nedává žádný smysl. Jak chcete reformovat něco, co je v podstatě něčím jiným, než by si Západ představoval? Je to prosté, většinu členských států OSN nezměníte. Řada z nich jsou klienty Čínské lidové republiky (ČLR), neboť se podílejí na jejím obřím ekonomickém projektu „Pás a stezka“. Jiní jsou klienty Ruska, protože dovážejí jeho pšenici. No a pak je zde skoro nekonečný počet muslimským států, a to včetně států arabských.

Vyjádření paní ministryně svědčí o tom, že vůbec nechápe, jak se dnešní svět vyvíjí a v tom je její uvažování totálně nebezpečné, neboť jí chybí smysl pro míru. Proto nákup těch 24 superdrahých stíhaček z USA, za které sklízí chválu amerického vojenskoprůmyslového komplexu. Proto ten zatím blíže neurčený počet německých Leopardů a švédských obrněnců. Přičemž je zřejmé, že Rusko nemá vojenskou kapacitu k tomu, aby ohrozilo státy východní, střední a západní Evropy. Tedy státy NATO.

Možná, že Černochová věří i tomuto bludu, že Rusko chce a může okupovat celou Evropu... Po extravagantním vyjádření vůči OSN, bych se tomu nedivil. Premiér Fiala řeší celou věc umírněně, i když by si ministryně zasloužila okamžitý vyhazov z vlády. Posuzuje ministryni zhruba stejně vlídně, jako to činili Vídeňané u svého přihlouplého panovníka Ferdinanda Dobrotivého, o němž říkali: „Unser braver Trottel Nandel“ („Náš hodný blbeček Ferdáček“).

Druhý abonent na okamžité vyhození z kabinetu se jmenuje univ. prof. Válek. Na rozdíl od Černochové, kterou rodiče nedrželi za ucho, aby vystudovala nějakou pořádnou vysokou školu, má Válek slušné univerzitní vzdělání. Kromě toho je dost praktický na to, aby se postaral sám o sebe. Bylo by zajímavé vědět, zda je pravda, co říkají zlí jazykové, že v jednu chvíli nebo dokonce dosud je tento dobrý muž jak šéfem katedry rentgenologie na univerzitě, tak vedoucím rentgenologického pracoviště v nemocnici a ještě k tomu ministrem. Za všechna tato obročí pobírá údajně plat. No, nic proti tomu, každý se stará, jak umí.

Ale tvrdit, že omezení lékařské péče při chystaných protestech lékařů pacienti nepocítí, může jen člověk, který nechápe anebo zakrývá realitu. Je to podobné jako s penicilinkou, kterou slíbil nedávno dostavět za jeden a půl roku. Za jeden a půl roku u nás nepostavíte ani psí boudu, vezmu-li v úvahu celý proces stavebního řízení, který je na léta.

Premiér Fiala by měl konat, vyhodit tyto dva zcela nekompetentní ministry, „nejlépe bez nároku na penzi“. Jinak důvěra v jeho vládu a v něj osobně bude dál klesat k dosud nevídaným číslům.

Jiří Paroubek

Autor: Jiří Paroubek | pondělí 30.10.2023 15:15 | karma článku: 33.41 | přečteno: 860x

Další články blogera

Jiří Paroubek

Trapná nervozita vlády – traktory v Praze…

Včera ráno jsem jel, tak jako většina Pražanů, do práce městskou hromadnou dopravou (MHD). Bylo to pohodlné a lidí v metru bylo více nežli obvykle.

20.2.2024 v 9:41 | Karma článku: 30.93 | Přečteno: 696 | Diskuse

Jiří Paroubek

Analýza volebních preferencí agentury Kantar CZ za leden 2024

Spíše by bylo přesnější, kdybychom napsali za listopad minulého a leden roku tohoto. Ve stranických preferencích dochází podle agentury Kantar CZ jen k menším posunům, a to souhrnně ve prospěch stran dnešní vládní koalice.

13.2.2024 v 12:30 | Karma článku: 23.95 | Přečteno: 695 | Diskuse

Jiří Paroubek

Revolta či revoluce farmářů?

Zemědělství je strategická část ekonomiky a spolu s energetikou tvoří základ každé společnosti pro přežití. Bez dostatečné výroby potravin je každý stát snadno vydíratelný. Kdo bude riskovat hladomor?

12.2.2024 v 14:52 | Karma článku: 27.57 | Přečteno: 455 | Diskuse

Jiří Paroubek

Slon v porcelánu v zahraniční politice…

...aneb „nepouštět na saka“. Pro mladší generaci čtenářů jen připomenu, co výrok „nepouštět na saka“ znamená.

9.2.2024 v 14:16 | Karma článku: 35.01 | Přečteno: 859 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Leoš Prokeš

Dvě kategorie nakupujících je hyenismus.

Víte, že v dnešní digitální éře se stáváme svědky rozdělení společnosti na dvě velmi odlišné skupiny nakupujících?

22.2.2024 v 21:02 | Karma článku: 17.36 | Přečteno: 224 | Diskuse

Petr Hannig

I rohlík může v ústech zhořknout

„Od Rohlíku ani rohlík“, „Rohlík s Nutellou“ a podobná hesla zaplnila internet. Na sociálních sítích se objevují zprávy typu „Lidi ruší účty u firmy Rohlík.cz“ a mnoho dalších podobných postů.

21.2.2024 v 10:12 | Karma článku: 45.94 | Přečteno: 3662 | Diskuse

Jan Bartošek

Válka na Ukrajině podle Putina: Osud, otázka života a smrti..

Pár dní a bude to přesně dva roky, co Rusko začalo válku na Ukrajině. A jinak, než válkou tuto agresi nazvat nejde. Byť to ruská propaganda od začátku ostentativně označuje jako speciální vojenskou operac

21.2.2024 v 10:05 | Karma článku: 19.87 | Přečteno: 356 | Diskuse

Petr Lachnit

Ministři by si mohli přečíst Konfucia a vyvarovat se tak špatných konců

Když procházíme zmínky o daních v některých náboženstvích, napadá mě, že vše již bylo vymyšleno a vyzkoušeno. Mnohé bylo zapomenuto a nyní musíme znovu přijít na to, že co zavádíme, je blbost.

21.2.2024 v 8:57 | Karma článku: 15.22 | Přečteno: 247 | Diskuse

Věra Kovářová

Nejdříve Maastricht. Pak euro

Zatímco v zemích, kde se eurem platí, je popularita společné evropské měny vysoká, v České republice, která má k euru pořádně daleko, je na bodu mrazu. Taková je realita a každý politik s ní musí počítat.

20.2.2024 v 10:50 | Karma článku: 12.20 | Přečteno: 449 | Diskuse
Počet článků 825 Celková karma 29.91 Průměrná čtenost 1938

Autor se narodil 21. srpna 1952 v Olomouci. Je ženatý, má syna a dceru. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. V letech 1998 až 2004 byl náměstkem pražského primátora pro oblast finanční politiky, 2004 až 2005 ministrem pro místní rozvoj. V letech 2005 až 2006 pak předsedou vlády České republiky. Je předsedou Společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskeho a předsedou redakční rady portálu Vaše věc (www.vasevec.cz). Na sklonku roku 2011 založil politickou stranu Národní socialisté. Na podzim 2018 kandiduje do Senátu jako nezávislý kandidát s podporou ČSSD.

Seznam rubrik

více

Dcera Vladimíra Ráže žije bez ruky. Protézu odložila po dvaceti letech

Veronika Rážová (43) je dcerou slavného českého herce Vladimíra Ráže. Narodila se bez levé horní končetiny. Za hendikep...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Sexuálních scén je zbytečně moc, míní Cavill. Omlouval se kolegyni za erekci

Britský herec Henry Cavill (40) se nedávno podělil o svůj názor na filmové scény, které vyobrazují sex. Podle něj je...

Známé tváře kritizují Michala Novotného. Nejsem homofob, brání se herec

Na Michala Novotného se na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Herec v rozhovoru pro týdeník Téma mimo jiné řekl, že...

Kde máte internet, pane řidiči? V online registrech dokladů je chaos

Od ledna u sebe řidiči nemusí mít prakticky žádné doklady. Všechny jsou online, ale ne každý má přitom běžně přístup k...