Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 22. února 2024 Petr

Lekce z reálné politiky pro Jiřího Paroubka: vaše doba je na smetišti dějin a už tam zůstane.

Inu, před volbami se povídá něco jiného a po volbách se dělá něco jiného. Ti bývá pravidlem. Navíc americký prezident i přes značné kompetence není diktátorem.

J92o85s75e59f 36N68i47k13l

29. 1. 2024 19:01

Tak máte pravdu, poslední američtí prezidenti nejsou diktátoři, mají nad sebou loutkovodiče. Posledním, který měl svou hlavu byl JFK, proto na něho byl spáchán atentát...Trump má také svou hlavu, proto nebude zvolen...

Já bych se vítězství Trumpa nebál.

Ještě jsou k dispozici různé soudní procesy, které se třeba ještě objeví.

A také mají korespondenční volbu, takže Bidena může v některých státech volit víc lidí, než je oprávněných voličů...

Foto

Nebál??? Trump by snad ještě mohl přehodit výhybku pro vlak, který má namířeno do stanice Armagedon.

Foto

Hospodářské noviny uskutečnily opravdu zajímavý redakční čin - zapomněly se zeptat na jména těch pár chlápků na Ukrajině, kteří ty peníze rozkrádají.

Tak především v USA dosud nebyly prezidentské volby. Nedělal bych proto závěry dopředu.

J43a52n 59R95á43ž

29. 1. 2024 17:38

No, že by došlo přímo k obratu o 180° pochybuji, ale existuje naděje, že bude politika Trumpa realističtější. Pro další vývoj ve Spojených státech to bude jen dobře. Už jen proto, že s rekordním růstem zadlužení se snižuje počet těch, kdo chtějí dál financovat provozní náklady i zahraniční politiku USA.

Vas sen, pane Razi. Jen jedno je jiste. Donald Trump nema rad velkou valku. Jeho politika je diskuze s vudci kterehokoliv statu, stojici na ceste reseni sveta. Zniceni ISIS a nekolik "srdecnych pozdravu" nekolika vudcum na Srednim vychode je ukazkou jak resil vse jako prezident. Cina znala az kam muze a take Rusko. Za vlady Trumpa, severni Korea skoncila zkousky s atomovymi zbranemi, nesnazila se ukazat sve rakety a pod.

Jeho heslo je, znovu ziskat velikost Spojenych statu. Pri otevrenosti a svobode, je ukol velmi problematicky. Student z Ruska muze byt spion. Stejne z Ciny (a tech je pozehnane). Zastaveni prilivu emigrantu a vedomost o tech ktere vpustii, bylo u nej ta hlavni otazka. Stavba vysokeho plotu, s mnoha "dvermi" v nem, byla odpoved pro kritiky. Ty dvere se dali kontrolovaT

Pan Paroubek zase nam ukazuje cestu do budoucnosti. Mnoho toho nevi, tak aspon pouziva slova Donalda Trumpa juniora. Doufam v Donaldovo povoleni. Paroubek by nemel na to zapomenout. Donald jun. jako kluk a mladik vyrustal ve Zline a jeho dedecek by jeho nejlepsim pritelem. (+1981). Poznal tu eru komunismu na vlastni oci s detaily denniho zivota. Jeste dnes se muze obratit na svoji babicku Ma hodne pres devadesat.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS