Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 8. června 2023 Medard
Foto

J84a95n 55Š48i51k

25. 5. 2023 12:45

Zase se v prostoru pana Paroubka umírá ve velkém počtu chudáků hlady na ulicích....

Já tam nic takovýho nevidím. Kde přesně se v blogu umírá ve velkém na ulicích ?

Jak si představujete návrhy na mírové řešení s Putinem? Jako že se mu přenechá Ukrajina? S tím nesouhlasím, protože s jídlem roste chuť. Hitler dostal Sudety zadarmo a skončilo to světovou válkou.

Co se týče Ukrajinců, kteří u nás zůstanou, může to pomoct, ale vámi uvedený počet nebude stačit na konstatování, že problém je zažehnán.

Dnešní dvaceti až třicetiletí prostě budou potrestáni za to, že jejich rodiče jich zplodili málo. Chápu, že to není jejich vina, ale budou muset táhnout káru mezigenerační solidarity. Ale třeba pomůže zrušení dávek chronickým netáhlům z povolání?

Technologické změny výroby zatím generovaly nová pracovní místa. Tedy lze důvodně očekávat, že vznikne mnoho nových míst, která dnes vůbec neznáme. Ale je pravda, že lidé se budou muset přeškolit, protože jiná místa zaniknou. Dnes je například také u nás drožkařů, že se snad dají spočítat na prstech. A co jako?

Že nemá vláda propopulační politiku? I kdyby ji měla, dvaceti- až třicetiletých tím nepřibyde, takže tato generace má prostě dost velkou smůlu.

A že se zhoršuje zdravotní stav starších lidí? To by snad měla být dobrá zpráva, protože dřív zemřou a tak odlehčí právě té nejzatíženější generaci.

Na mírová řešení s Putinem je už asi pozdě. Pokud byste se na příčiny konfliktu podíval zdravým selským rozumem, popřípadě pohledem absolventa VŠŽ, musel byste dojít k závěru, že Rusové v žádném případě nebudou chtít Krym přenechat odcházejícím Ukrajincům. Takže se stalo to, co se dalo očekávat - Rusko si ho prostě obsadilo, protože z jejich pohledu jim Krym patří, bez ohledu na to, jak to vnímá západ.

Ukrajinci měli možnost zaujmout pozici moudřejšího, který blbcovi ustoupí. Tu možnost nevyužili. Další konflikt tam eskaloval v oblastech Donbasu, kde do Majdanu žili Rusové a Ukrajinci společně. Prostě se jedná o horkokrevné nátury, které nejsou schopny se domluvit na řešení bez boje. Úplně stejně, jako se nedovedli domluvit v Kosovu. A ano, bylo to Rusko, které podporovalo separatisty. Jenže oni vám namítnou, že západ podporoval Majdan. Vy zase namítnete, že UA má právo si určit, kam bude patřit. Já namítnu, že Rusko to tak nevidí. Na tom, co si o tom myslíme my v ČR, vůbec nezáleží.

Západní politici, místo aby Rusko ujistilo, že vstup UA do NATO není v plánu, tak Rusům akorát říkali, že je to věc jen a pouze Ukrajiny. Já, coby dezolát nijak nerozporuju, že to je věc výhradně Ukrajiny. Jen vnímám, že Rusko to tak nevidí, bez ohledu na to, jestli je ruský pohled oprávněný nebo ne.

A pro přitroublé, nic tím neobhajuji, jen konstatuji fakta. A připouštím, že je docela dobře možné, že autoritářské Rusko by si možná našlo jinou záminku pro přepadení Ukrajiny. A je to tak proto, protože jednání Ruského státu je odvislé od nálady toho, kdo zrovna stojí v jejich hierarchii nejvýše.

Závěr ? nikdo, kór ne politici a diplomaté, přece nemohli očekávat, že Rusko nechá Ukrajinu si jen tak odejít, i s Krymem a slavnostně vstoupit do NATO.

Takovouto triviální záležitost chápe snad každý.

Vážený emeritní premiére, i kdybyste se ustávkoval, více peněz na důchody prostě nebude. Tak dlouho jste se vy, socani, posmívali důchodové reformě až jste to dopracovali k faktickému krachu.

Kdo nemá aspoň nějaké vlastní zdroje, bude v důchodu třít bídu s nouzí.

Socani vládli v období 2002-2010 a výsledek nula.

Socani měli premiéra v době 2013-2017 a výsledkem je zrušená důchodová reforma.

Tak co nám tady chcete kázat?

Foto

"Do důchodu později a s méně penězi..."

Především díky lidem jako vy je to nezbytné.

"Ze strany Západu nepřichází žádné návrhy na mírová řešení..."

Máte pravdu, prokletý Západ, požehnaná kapitulace, požehnaní rusáčtí lupiči...

Škoda, že již neexistuje satirický Dikobraz. Blog jako vyšitý do rubriky -"Vaše starosti na mé ostny"...

Ono je skutečně nemožné vás brát úplně vážně.

Bývalý premiér, který dělá křoví Vrábelovi na jeho demonstraci

Sám jste se navždy znemožnil.

Foto

J95a39n 53A28n96d41r65l18e

25. 5. 2023 19:30

tvl, Jyrko, to je super gulas, duchody, ruska valka na ukrajine... ty jedes, to je na pochvalu od jindry

to by se za vaseho vladnuti nestalo, ze?

no, tak vy mate to sve ucetnictvi (viz duvod vasi nekdejsi navstevy v Teplicich), tak se vam snad zadari

proč promazaný ? prostě pan Paroubek to má dokonale vyargumentovaný, takže případní oponenti nemají nic, co by panu Paroubkovi mohli vytknout. Vy kombajne.

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS